A Hungary Helps Program jóvoltából elindított humanitárius programoknak köszönhetően számos, a szíriai polgárháborúban elmenekült keresztény térhetett haza. A porig rombolt Aleppó legnagyobb általános iskolája is megújult, ahol ma már több mint 700 diák tanul.
2022-ben az Ökumenikus Segélyszervezet az évek óta tartó ukrajnai segélyprogramját országos szintűvé emelte. Ennek módja a természetbeni es készpénzes támogatástól a pszichoszociális tanácsadásig terjed, közel félmillió embernek biztosítva eddig segítséget.
A 7,8-as erősségű dél-törökországi földrengést követően az MRSZ csapata elsősorban a romok alá szorult emberek kutatásában és mentésében vett részt, továbbá nagyértékű tartós élelmiszerrel és higiénés felszereléssel támogatták a rászorulókat. A missziót a Hungary
Helps Ügynökség támogatta.
A Nairobiban található Kibera negyed Afrika legnagyobb nyomortelepe. A Szeretetszolgálatnak 50 itteni családot sikerült visszaköltöztetni vidéki otthonukba, továbbá vállalkozói ismeretekre oktatták őket, és támogatták az üzleti terveik megvalósítását.
2020 utolsó napjaiban számos áldozata volt a horvátországi földrengésnek, sok család pedig válságos helyzetbe került. A katasztrófa után a Karitász segélyszállítmánnyal, konténerekkel és lakhatást szolgáló eszközökkel segítette a károsultakat.
A ghánai szaléziak által működtetett Don Bosco Gyermekvédelmi Központban, ahol emberkereskedőtől megszabadított gyermekeket gondoznak, 15 millió forintból sportpályát építettek, amelyet a ghánai szövetségi kapitányként dolgozó Ember Józsefről neveztek el.
Az ukrajnai háború első napján indított humanitárius gyorssegélyezés, határmenti segítségpont működtetése, valamint a lakhatás biztosítása mellett a Katolikus Karitász szociális segítségnyújtással és integrációs központ működtetésével segíti a menekülteket.
A Mianmarból elmenekült rohingják körében lebonyolított kéthetes orvosi misszió során a 11 szakember járóbeteg-ellátást, fogászati kezelést és terhesgondozást folytatott, a helyi egészségügyi dolgozóknak pedig továbbképzést tartott.
A háború miatt Kelet-Aleppóban csak egyetlen egészségügyi intézmény maradt. A Szeretetszolgálat jóvoltából a kórház épülete nemcsak megújult, hanem egy új, háziorvosi és szakorvosi helyiséggel bíró szárnnyal, valamint orvosi eszközparkkal is bővült.
Az Ökumenikus Segélyszervezet 2001 óta van jelen Afganisztánban. A tálib hatalomátvételt követően a segítségnyújtás fókusza az infrastrukturális projektekről (pl. öntözőcsatornák ásatása és felújítása) áthelyeződött az élelmiszerosztásra.
Pakisztánban rendszerszintű hátrány éri a keresztényeket. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat – a Hungary Helps Program támogatásával – komplex programot indított a pakisztáni üldözött keresztények megsegítésére, egy éven át segítve azok magyarországi integrációját.
A Törökországban bekövetkezett földrengések után a Katolikus Karitász és a Budapest Mentőszervezet közös mentőcsapatot indított a túlélők keresésére. A Karitász ezután még két alkalommal küldött élelmiszert, tisztítószert és takarókat a térségbe.
A Magyar Református Szeretetszolgálat orvoscsoportja Tacloban városában orvosi ellátást indított a teljesen kifosztott helyi kórházban, Tanauan-ban pedig egy ideiglenes kórházat állított el. Mindkét helyen több száz sérültet láttak el.
Az egykori Iszlám Állam terroristái az iraki keresztény falvak lakóit meggyilkolták vagy elűzték. A magyar kormány támogatásából a keresztény város, Tell-Aszkuf templomát és óvodait, valamint a szomszédos Bakofa házait renoválták, igy a lakosok visszatérhettek.
A 2005-ös szökőár után a Segélyszervezet 55 millió forint értékben vitt a menekülttáborokba gyógyszersegélyt és sátrakat, majd több mint 200 családi házat építtetett/újított fel a Matara járásbeli Polhena településen, valamint pszichoszociális segítséget is nyújtott.