Benevolent.hu

Bangladesi orvosmisszió

A Mianmarból elmenekült rohingják körében lebonyolított kéthetes orvosi misszió során a 11 szakember járóbeteg-ellátást, fogászati kezelést és terhesgondozást folytatott, a helyi egészségügyi dolgozóknak pedig továbbképzést tartott.

A rohingják 2017 nyarán tömegesen menekültek el hazájukból, Mianmarból, miután a helyi hadsereg nagyerőkkel támadta a muszlim kisebbséget. Az etnikai tisztogatás miatt 1,3 millió rohingja élt rendkívül nehéz körülmények között a kutupalongi menekülttáborban.

A Magyar Református Szeretetszolgálat kéthetes orvosi missziót szervezett a menekülttáborba, hogy aztán Bangladesben a legnehezebb körülmények között élő menekülteket gyógyíthassák. A 11 fős csoportban kilenc orvos, közük aneszteziológus, fogorvos, háziorvos, plasztikai sebész, fizikoterapeuta, intenzív terápiás szakorvos és szülésznő utazott a helyszínre. A szakemberek az itthoni háziorvosi munkának megfelelő közvetlen járóbeteg-ellátást végeztek, a fogorvos egy japán csapathoz társulva végezte a munkáját, míg a szülésznő terhesgondozással és családvédelmi feladatokkal foglalkozott.

Az MRSZ önkéntes orvoscsoportjának tagjai a helyszíni ellátáson túl képzéseket tartottak a területen dolgozó orvosoknak és nővéreknek, valamint ellátogattak az ellátási helyekre, ahol fejlesztési javaslatokat fogalmaztak meg. Az első képzésen főként a fertőzések kezelésére, az égések és egyéb sebek ellátására, valamint az újraélesztés oktatására koncentráltak, míg a második továbbképzést a tömeges balesetek ellátásának protokolljáról tartották, összesen mintegy 70 egészségügyi dolgozó szakmai fejlődését segítve ezzel.

(Fotó: Magyar Református Szeretetszolgálat)